Divpadsmit Kilometrus no Tukuma atrodas SA-5 Gammon pretgaisa aizsardzības raķešu bāze. Šis PSRS laika veidojums ir diezgan viegli pamanāms pētot Latvijas satelītattēlus. Rakos cauri satelītattēliem meklējot pavisam citu objektu bet, ieraugot skaidri saskatāmas pretgaisa aizsardzības raķešu bāzes kontūras, nolēmu to iekļaut pasākumā, kurā devāmies uz pamesto sanatoriju "Līva" Ķemeros.

Pirmoreiz, vadoties pēc izdrukātajiem satelītfoto, protams, ka pabraucām vajadzīgajam ceļam garām, un gandrīz norakāmies mīkstajā grantī, pazaudējām daļu no tjūninga elementiem, un, tā kā lija, kārtīgi nobridāmies un nācām atpakaļ uz auto. Spriedums bija viennozīmīgs, ka jāperk Ņiva bez k.kādām tur plastmasām, kas pie pirmās izdevības krīt nost :D

Un tā pabraucām vienu ceļu atpakaļ, un tas jau arī bija īstais. Tieši pretī ceļam ieraudzījām sagruvušu caurlaides mājiņu, un bija skaidrs, ka esam īstajā vietā. Apstaigājām teritoriju, kur nesen kā notikuši meža izciršanas darbi, un teritorijas vidū atradām arī bunkuru.

Starta pozīciju plāna zīmējums / pozīciju izvietojuma varianti / satelītuzņēmums

Lai komentētu šo rakstu, Jums nepieciešams reģistrēties