Jēkabpils lidlauks atrodas aptuveni 5 km no Jēkabpils pilsētas. Platība ir aptuveni 500 Ha. Aukstā kara gados lidlaukā atradās vairākas Su – 17, Su- 24 un Su -27 lidmašīnas. Betonētā skrejceļa garums bija 2500 m. Jau kopš 90to gadu vidus lidlaukā nekas nenotiek, vien pēdējos pāris gados šo vietu ir iecienījuši Drag Race fani. Pagājušajā gadā lidlauka teritorijā uzcelta asfaltbetona rūpnīca, ko darot tika izcirsti lielākā daļa krūmu un tādēļ skatam pavērās agrāk krūmos ieaugušie angāri, un dažādi sīki bunkuri.

Ar čaļiem izdomājām aizbraukt un tā kārtīgāk papētīt, tad nu sēdāmies handā un braucām izložņāt pa bunkuriem. Pirmais, ko gribu teikt, ka apsardzes nekādas nav, un visi, kas vēlas var droši doties uz šo objektu. Lidostas kazarmu ēkās diez vai sanāks tikt iekšā, jo tur darbojas kaut kāda kokapstrādes firma.

Teritorija ir diezgan liela - pavisam ir vairāk kā desmit mazo angāru un 7 vai 8 lielie, kas bija domāti lielākām lidmašīnām. Ir arī 6 vai 7 mazie bunkuri – zemē ierakti pusapaļi betona angāri - aptuveni 4m diametrā. Tos visdrīzāk izmantoja kā sakaru centrus, jo tie novietoti stratēģiski svarīgās lidlaka vietās. Ir arī viens lielāks bunkurs, kas, manuprāt , tika izmantots kā galvenais sakaru mezgls. Viss gan ir izlaupīts un vienīgais kas bija atlicis bija gaismas slēdzis. Vietējie bunkurā atrodamo skaiduplates apšuvumu izmanto kā kurināmo,tādēļ aukstajā periodā iespējams sastapt kādu neapmierinātu indivīdu.

Vēl iesaku apskatīt lidmašīnu remontangāru. Patiešām, diezgan iespaidīga būve, kaut gan pašlaik kalpo par skaidu novietni, tāpat kā virkne citu angāru. Lidlauka teritorijā ir vairāki pakavveida uzbērumi. Sākumā domājām, ka varētu būt kāds lielāks bunkurs, bet izstaigājuši sapratām, ka tie visdrīzāk bija paredzēti PGA raķetēm.

Visā visumā pasākums izdevies, līdzpaņemtā tēja sasildīja fiziski, un gūtie iespaidi morāli. Paldies Fresh, ZZ un Flipam par kompāniju.

Lai komentētu šo rakstu, Jums nepieciešams reģistrēties