Pimiņas vietu veido labiekārtots laukums ar atjaunoto piemiņas zīmi – dzelzs krustu pie liela akmens, tam puslokā katrā pusē atrodas pa četriem mazākiem laukakmeņiem ar uzrakstiem, kas atgādina septiņu bojā gājušo un viena izdzīvojušā latviešu karavīra likteni un Latvijas vēstures maz zināmu lappusi.

Kā portālu Diggers.lv telefonsarunā informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, lai gan piemiņas zīmes būvniecība ir pabeigta un tās svinīgā atklāšana bijusi paredzēta 2013. gada 11. novembrī, to atklāt paredzēts tikai nākamgad, pēc apkārtnes sakopšanas pavasara talkā, kurā piedalīties aicināta arī Diggers.lv komanda.

Piemiņas zīmes atjaunošanu un uzstādīšanu veica SIA ”Granītakmens”, tā atrodas zaļajā zonā pretī Krasta ielai, Karostā.

Piemiņas vietu, ko kureliešiem pēc Riharda Rubīna ierosmes un ar viņa līdzdalību izveidoja 1994. gadā, Karostā, arī netālu no jūras, 2012. gada janvārī nopostīja vētra un jūras bangas. Tāpēc jaunā piemiņas vieta izvēlēta vairāk uz pilsētas pusi, tā būs vieglāk pieejama apmeklētājiem; no jūras uzbrukuma to sargās bijušo fortu paliekas.

Piemiņas vietas skiču autors ir liepājnieks Raimonds Kalniņš. Atjaunošanas un labiekārtošanas izmaksas – gandrīz 4000 latu bez PVN.

Par kureliešiem sauc vācu armijā iekļauto latviešu karavīru formējumu ģenerāļa Jāņa Kureļa vadībā Otrā pasaules kara nogalē. Štāba virsnieki un citi vienības dalībnieki cerēja atjaunot Latvijas neatkarību un bija saistīti ar nacionālās pretošanās kustību – Latviešu Centrālo padomi (LCP).

 

Vācieši kureliešus izformēja, daudzus notiesāja un nosūtīja uz Štuthofu. Militāras akcijas pret kureliešiem sākās 1944. gada 14. novembrī, kad tika ielenkts un apcietināts Kureļa štābs Stiklos. Štāba virsniekus tiesāja Liepājā un septiņus no viņiem nošāva 20. novembrī. Notiesātie sadzīti automašīnā un aizvesti uz Karostu. Konkrēta šo latviešu nošaušanas vieta nav zināma. Pašu ģenerāli Kureli 21. novembrī aizsūtīja uz Vāciju, viņš miris ASV.

Komentāri   

0 #1 Dynamite 2013-12-19 21:03
Atklāšana tomēr notika šogad - "Pa kluso" :lol:

Lai komentētu šo rakstu, Jums nepieciešams reģistrēties