Atkāpe vēsturē
Vecās slimnīcas teritorija aizņem ap 10 hektāru lielu platību pie paša jūras krasta. Jūras spirgtā gaisa pārpilnajā, zaļumiem bagātajā un gar jūras krastu izstieptajā teritorijā, kur kādreiz bija izvietota vesela virkne ārstniecības iestāžu, tagad palikušas tikai divas – Onkoloģiskā slimnīca un Psihoneiroloģiskā slimnīca. Palūkojoties pirmsākumos, iespējams uzzināt, ka ideja būvēt slimnīcu atklātas jūras krastā, kur dabas radīto apstākļu dēļ mazinātos baktēriju izplatība, piederējusi kādreizējam pilsētas ārstam Oskaram Johansenam, kas vēlāk bijis arī jaunuzceltās slimnīcas galvenais ārsts. 1887.gadā pēc arhitekta Maksa Paula Berči projekta uzcelta slimnīca ar 100 gultasvietām. 1904.gadā tajā nolēma būvēt vēl operāciju zāli, celt jaunu baraku infekcijas slimniekiem un ierīkot rentgena kabinetu. Vēlāk izveidoja arī atsevišķu Psihiatrijas nodaļu. Visbeidzot Pirmā pasaules kara gados slimnīcā radās nepieciešamība atvērt Venērisko slimību nodaļu, kur drīz vien gultu skaits bijis par mazu, tādēļ to vajadzēja paplašināt. Gadu gaitā jūras krastā bija izveidojies plašs slimnīcas korpusu ansamblis, kur darbība turpinājās vēl padomju gados. Bet pēc Atmodas ārstniecības iestādes citu pēc citas pārvietoja uz Centrālo slimnīcu un apvienoja. 2002. gadā tika nojaukta arī senās ārstniecības iestādes pērle – vecās Psihoneiroloģiskās slimnīcas ēka Siguldas ielā 2, kas bija vairāk nekā 100 gadu sena. Nojaukšanas iemesls - ēkā bija iemetusies bīstama sēnīte.
Nākotnes vīzija
Pašlaik teritorijā saimnieko vairs tikai divas ar medicīnu saistītas iestādes, tomēr nojaušams, ka nākotnē arī tās pametīs Vecās slimnīcas teritoriju. Par teritorijas turpmāko izmantojumu pastāv vairāki varianti. Viens no tiem – Vecās slimnīcas parkam jākļūst par Jūrmalas parka turpinājumu ar noteikumu, ka nav pieļaujams mainīt būvju izmantojumu. Piemēram, tur varētu būt karuseļi, kafejnīcas, peldbaseini, bērnu laukumi, brīvdabas estrāde, arī piedzīvojumu takas un tamlīdzīgi. Tomēr, lai kā arī nebūtu par Piejūras slimnīcas teritorijas izmantošanu Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks sacījis: „Piejūras slimnīcas teritorija šobrīd ir valsts īpašums, tāpēc par slimnīcas ēku un zemes tālāko izmantošanu varam runāt tikai ieceru līmenī.” Acīmredzot teritorijas pārņemšana nenotiks ātri, bet arhitektu un plānotāju viedoklis ir tāds, ka šīs teritorijas būtu izmantojamas atpūtas un kūrorta nozares attīstībai Liepājā.
Pašlaik
Liepājas Piejūras slimnīcā vēl joprojām notiek aktīva slimnieku aprūpe, tomēr daļa no slimnīcas telpām ir palikušas bez praktiska pielietojuma tās ikdienas darbā. Aiz Liepājas Psihoneiroloģiskās slimnīcas ēkas, pagalmā, atrodama neliela celtne, kas nu jau vairākus gadus ir pamesta. Tajā vēl aizvien ir atrodamas daudzas dažādas lietas, kas ēkā atradušās, kad tā vēl tikusi izmantota slimnīcas vajadzībām – zāļu pudelītes, pacientu personīgās mantas (pārsvarā gan redzēju tikai pamestus tualetes piederumus – zobubirstes, zobupastas tūbiņas, skuvekļus u. c.), kā arī, protams, grāmatvedības materiāli un dažādiem cilvēkiem noteikto diagnožu izraksti. Pirmo reizi ielūkojoties pamestās ēkas pagalmā, pārņem pārsteigums un nerealitātes sajūta, jo viss asfaltētais pagalms tāpat kā daļa ēkas iekšpuses un trepes ir noklāts ar baltām dūnām, tur ir pārplēsti un izmētāti neskatāmi spilveni, kas kādreiz tur atradušies. Pagalmā vēl atrodas arī vecs mikroautobusiņš, kas kādreiz noteikti ticis izmantots slimnīcas vajadzībām. Iekļūšana objektā ir visai sarežģīta, jo, ja vien nav iespējas ar atbilstošu ekipējumu nokļūt līdz vaļējām durvīm otrajā stāvā, paliek tikai viena ieeja – šaura sprauga durvju apakšējā malā, kur ārā izsperts durvju ornaments taisnstūra formā. Vēl tikai jāpiebilst, ka šo ēku apsargā ‘Spīdola’, lai gan šis fakts nekādus sarežģījumus neradīja. 17.09.2007. .::Anete::.
Papildinājums
Ēkas pagalmā vairs nav iespējams aplūkot tur visu laiku stāvējušo mikrobusiņu, jo, tā kā kāds bija pacenties tur šo to aizdedzināt, tas tika aizvilkts. Diemžēl nav saglabājies arī neviens foto, kur braucamais būtu redzams. 02.03.2008. .::Anete::.
Papildinājums
Slimnīcas korpuss šobrīd ir pamatīgi papostīts, liela daļa no fotogrāfijās redzemā vairs nav. Vandāļi un urlas ir paveikuši savu. Arī bomži ir pamanījušies piekārnīt visas malas, bet - ir kļuvis pieejams bijušais morgs, kur vietām vēl redzam dažādas liecības par agrāko darbību - zārku rokturi, mellnas lentas, ieņēmumu - izdevumu uzskaite un saraksti par vektajiem pirkumiem. Vieta ar baisu noskaņu. 07.07.2009. Dynamite.
Papildinājums
Šobrīd no objekta pāri palikušas tikai sienas... 22.03.2013. Dynamite