Arī šoreiz ekspedīciju uz sanatoriju "Līva" organizēja mūsu kolēģis Džerijs no urbantrip.lv. Pa ceļam uz Ķemeriem iegriezāmies arī pretgaisa aizsardzības bāzē Tukuma rajonā. Bijām plānojuši apmeklēt arī Tukuma lidlauku, taču, laika trūkuma dēl, tas neizdevās. Ķemeros ieradāmies pirmie un, pirms sapulcējās arī pārējie, lielāko daļu sanatorijas jau bijām izstaigājuši.

 

Sanatorija "Līva" 2011 gadā. Pitchfork fotogrāfijas.

Sanatorija "Līva" šobrīd pieder SIA Ominasis Latvija, kas turpat netālu atjauno sanatoriju "Ķemeri", un šis uzņēmums jau paguvis apvīties ar dažādiem termiņu kavējumiem, solījumu nepildīšanu un dažādām citām nebūšanām. Pārlasot dažādas intervijas ar uzņēmuma pārstāvjiem, nācu pie secinājuma, ka par to, ko iesākt ar šo ēku, uzņēmumam īstas skaidrības nav. Vienā no intervijām uzņēmēji plāno tur izbūvēt trīszvaigžņu viesnīcu, otrā - atjaunot ēku, un pārdot tur dzīvokļus, u.t.t. Jāpiebilst, ka sanatorijas "Ķemeri" atjaunošana sākās jau 1998.gadā, tad varam tikai minēt, kad nesteidzīgie biznesmeņi sāks rīkoties šajā objektā.

Šobrīd ēka ir briesmīgā stāvoklī, un tikai mākslinieciski noskaņots cilvēks tajā var atrast ko sirdij tuvu. Sienas kā nosētas ar uzrakstiem latviešu, krievu, angļu valodā ar dažādiem domugraudiem, pārdomām, zīmējumiem un, diemžēl, arī lamuvārdiem. No jumta paveras skats uz Ķemeru ūdenstorni, atjaunojamo sanatoriju "Ķemeri", kā arī visapkārt slejas skaists mežs.

Komentāri   

+1 #1 Juris 2014-12-27 11:50
26.12.2014,brau cu garām sanatorijai un izskatās ka tā tiek nojaukta,tā ka interesentus aicinu pasteigties lai vēl kaut ko apskatītu.

Lai komentētu šo rakstu, Jums nepieciešams reģistrēties