P1380833

18. maijā veiksmīgi noritēja šā gada pirmā apvienības Diggers.lv un Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja organizētā veloekskursija "Grobiņas skābarži". Braucienā piedalījās 63 velobraucēji. Ekskursijas laikā tika apmeklētas skaistākās un vēsturiski nozīmīgākās vietas Grobiņā - pilskalns, Skābaržkalns, Grobiņas evanģēliski luteriskā baznīca, Svētās Brigitas katoļu baznīca, piemiņas akmens Latvijas kara flotes izveidotājam un komandierim Arhibaldam Pēterim Teofīlam fon Keizerlingam. Dalībniekiem bija iespēja arī viesoties pie tulpju selekcionāra Jura Egles, kurš laipni izrādīja savu tulpju selekcijas dārzu. Dalībnieki, kuri uz tikšanās vietu devās no Liepājas pilsētas centra, kopumā veica ap 30km garu distanci. Brauciena noslēgumā, kas norisinājās Kuršu Vikingu apmetnē dalībnieki konkursa kārtībā saņēma balvas no brauciena atbalstītājiem.

Organizatori lielu paldies par atsaucību un atbalstu saka Jurim Eglem, Raimondam Reinim un Kuršu Vikingu apmetnei, velo-moto veikalam "Delta", AS Lauma Lingerie, veikalm "Birojiņš" elektrovelosipēdu ražotājiem Blue Shock Bike, velo veikalam "Varavīksne" un minigolfa klubam "Līva". Karte šeit.

Veiksmīgi noritējusi šā gada otrā apvienības Diggers.lv un Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja organizētā veloekskursija "Nīcas josta". Braucienā piedalījās 65 velobraucēji. Ekskursijas laikā tika apceļots Nīcas novads un apskatītas tā interesantākās, skaistākās un vēsturiski nozīmīgākās vietas. Ciemojāmies viesnīcā "Jūrnieka ligzda", seno lietu sētā "Galdnieki", kuras saimnieku vaļasprieks ir seno tradīciju iedzīvināšana un senlietu saglabāšana. Apmeklējām Nīcas luterāņu baznīcu, apskatījām Nīcas parku un piemiņas akmeni komunistiskā terora upuriem. Mūs gaidīja arī Nīcas senlietu krātuvē kā arī adītājas un audējas Regīnas Kalniņas darbnīcā, kurā bija iespējams apskatīt meistares darinātos Nīcas un Pērkones tautastērpus, cimdus un zeķes, aplūkot stelles un gatavos darinājumus.

Organizatori un dalībnieki saka lielu paldies visiem Nīceniekiem par sirsnīgo uzņemšanu un mums atvēlēto laiku svētdienā un ieguldīto darbu apskates objektu izveidē un uzturēšanā. Brauciens noslēdzās Bernātu dabas parkā, kurā notika tradicionālais konkurss, kurā bija iespēja iegūt savā īpašumā vērtīgas balvas no mūsu atbalstītājiem. Kopumā tika nobraukti aptuveni 50 kilometri.

Svētdien, 3. augustā notika Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja un apvienības Diggers.lv kopīgi rīkotais velobrauciens "Liepājas cietoksnis". Neskatoties uz karsto laiku, braucienā piedalījās 65 dalībnieki. Kopā tika pieveikti 35 kilometri un tika apskatīta varenā un iespaidīgā fortifikācija, kura kā gredzens apjož Liepājas pilsētu - Austrumu, Vidus, Lunetes un Redana forts, kā arī Ziemeļu nocietinājumi un krasta aizsardzības baterija Nr.1. Brauciena noslēgumā dalībnieki saņēma balvas no atbalstītājiem. Šis bija pēdējais šās sezonas velobrauciens. Ņemot vērā dalībnieku atsaucību un nenogurstošo interesi par Liepāju un tās apkārtnes vēsturi, šādi braucieni notiks arī nākamgad.

Bildes šeit: http://failiem.lv/u/ebdhgii

Komentāri   

0 #1 Uldis 2014-05-19 12:54
Bildes no pirmā notikušā brauciena: 18. maija „Grobiņas skābarži”

http://failiem.lv/u/jndxfop

Lai komentētu šo rakstu, Jums nepieciešams reģistrēties